Počet položek: 0 0 CZK

Komunikační systémy sluchově postižených

kliknutím zvětšíte
Komunikační systémy sluchově postižených
ks
můžete mít již Po 17.6.2024  
Osobní odběrPo 17.6.2024
Česká pošta - balík do rukyPo 17.6.2024
Česká pošta - balík na poštuPo 17.6.2024
ZásilkovnaPo 17.6.2024
BalíkovnaPo 17.6.2024
Kód:9788090386327
Cena s DPH : 495 CZK
DPH:0 %

Monografie pojednává o komunikačních systémech sluchově postižených v souvislosti s jejich začleňováním do plnohodnotného života ve společnosti. V uceleném pohledu se zabývá metodami a strategiemi komunikace osob s vadami sluchu, prostředky jejich dorozumívání v závislosti na závažnosti postižení i době vzniku vady sluchu, s přihlédnutím k jejich individuálním schopnostem a potřebám.

Monografie systematickou, všestrannou a podrobnou pozornost věnuje tvorbě a rozvoji orální řeči, zejména vzhledem k narůstajícímu významu orální řeči v návaznosti na rozvoj audioprotetiky a

implantologie, vizuálně motorickým komunikačním formám, interkulturní komunikaci, alternativním a facilitovaným formám komunikace v případě kombinovaných vad, reedukaci sluchu a řeči, jakož poznatkům o nových technologiích a pomůckách využitelných v komunikaci sluchově postižených.

Monografie obohacuje surdopedickou literaturu originální a ojedinělou obrazovou a fotografickou dokumentací, s cílem kodifikovat různorodé komunikační systémy v praktické činnosti.

Monografie poukazuje na to, že pedagogika sluchově postižených, efektivita komunikace a komunikačních strategií a akademické výsledky vzdělávání, zejména u osob neslyšících, jsou často kritizované pro nízkou účinnost mnohaletého speciálně pedagogického působení, s tím, že systémovým východiskem jsou vzdělávací programy s charakterem komplexních přístupů, které umožňují individualizovat jednotlivé dílčí přístupy.

Monografie obsahem a zaměřením oslovuje celou oblast podílející se na výchově a vzdělávání sluchově postižených. Pedagogy škol pro děti a mládež se sluchovým postižením, pedagogy vyučující integrované žáky se sluchovým postižením, pracovníky speciálně pedagogických center, logopedy, studenty speciální pedagogiky, surdopedie a logopedie.

potřebujete poradit ? Komunikační systémy sluchově postižených

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     více informací
pošlete odkaz svému známému

Vaše jméno
Váš email
email vašeho známého
opište kód z obrázku antispam

při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace