Počet položek: 0 0 CZK

Klinická logopedie - Eva Škodová, Ivan Jedlička

kliknutím zvětšíte
Klinická logopedie - Eva Škodová, Ivan Jedlička
ks
můžete mít již Po 22.7.2024  
Osobní odběrPo 22.7.2024
Česká pošta - balík do rukyPo 22.7.2024
Česká pošta - balík na poštuPo 22.7.2024
ZásilkovnaPo 22.7.2024
BalíkovnaPo 22.7.2024
Kód:183843321
Cena s DPH : 798 CZK
DPH:0 %
Publikace, kterou sestavil kolektiv našich předních odborníků, je první vysokoškolskou učebnicí klinické logopedie u nás. V obecné části nalezneme základní vymezení oboru, jeho teoretická východiska, koncepci logopedické péče a také systém profesní přípravy klinického logopeda. Speciální část probírá poruchy řeči (např. opožděný vývoj řeči, afázie, dyslalie, dysartrie, koktavost), poruchy hlasu a poruchy sluchu, včetně rehabilitace komunikačních schopností u osob s kochleárními implantáty, a metody alternativní a augumentativní komunikace. Kapitoly popisující jednotlivé poruchy mají z důvodu větší přehlednosti pevné schéma: terminologie, etiologie, klasifikace, symptomatologie, diagnostika, terapie, logopedická péče, prognóza.

Narušení komunikační schopnosti závažně postihuje řadu oblastí života člověka. Proto roste význam všech oborů, které se komunikací a jejími poruchami zabývají. Kliničtí logopedové pečují o osoby s narušenou komunikací zejména v medicínském kontextu, při čemž spolupracují především s lékaři, psychology, učiteli a rodiči. Spolu s tím, jak se zpřesňují metody lékařské diagnostiky, rychle rostou i nároky na vzdělávání logopedů. Kolektiv našich předních odborníků sestavil publikaci, která je první vysokoškolskou učebnicí klinické logopedie u nás.
Obecná část obsahuje základní vymezení oboru, jeho teoretická východiska, koncepci logopedické péče a systém profesní přípravy. Speciální část probírá poruchy řeči (např. opožděný vývoj řeči, afázii, dyslalii, dysartrii, koktavost), poruchy hlasu a sluchu, včetně rehabilitace komunikačních schopností u osob s kochleárními implantáty, a metody alternativní a augmentativní komunikace. Kapitoly popisující jednotlivé poruchy mají z důvodu větší přehlednosti pevné schéma: terminologie, etiologie, klasifikace, symptomatologie, diagnostika, terapie, logopedická péče, prognóza.
Kniha je určena klinickým i školským logopedům, psychologům, lékařům, studentům speciální pedagogiky a lingvistických oborů, pracovníkům speciálněpedagogických center, pedagogicko-psychologických poraden, rehabilitačním pracovníkům a dalším.

PaedDr. Eva Škodová je klinickou logopedkou Foniatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty UK, přednáší i na Pedagogické fakultě UK.
MUDR. Ivan Jedlička působí jako foniatr na Foniatrické klinice Všeobecné fakultní nemocnice a v soukromé praxi, je odborným asistentem 1. lékařské fakulty UK.
Na publikaci se autorsky podíleli také: PaedDr. M. Čecháčková, PaedDr. V. Fukanová, Mgr. J. Holmanová, Mgr. J. Kaulfussová, Mgr. L. Laudová, prof. PhDr. V. Lechta, PhD., PaedDr. K. Neubauer,
PaedDr. A. Salomonová, PaedDr. E. Stryková, PhDr. E. Vymlátilová, PhDr. Zdeněk Žlab.

ISBN 80-7178-546-6
www.portal.cz
Doporučená cena 798,- Kč
9 788071 785460

potřebujete poradit ? Klinická logopedie - Eva Škodová, Ivan Jedlička

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     více informací
pošlete odkaz svému známému

Vaše jméno
Váš email
email vašeho známého
opište kód z obrázku antispam

při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace